Ara
  • mehmet konca

OTOMATİK SULAMA SİSTEMİ PROJESİ NASIL ÇİZİLİR? -6

En son güncellendiği tarih: 31 Mar 2020

Yeni konumuza geçmeden önce kısaca nozullarada değinmek istiyorum. Nozullar genellikle sprey sprinklerde kullanılan ve gövdelerine takılıp çıkarılabilen atış yarıçaplarını ayarladığımız başlıklardır. Aşağıdaki resimde Hunter marka nozul çeşitlerini görmekteyiz.

Örneğin "pro-adjustable" 4 fit ile 17 fit arası (1.5m ile 5m arası) değiştirilebilir bir atış çapına sahiptir. "Short radius" ise 1 fit ile 1.5 fit arası (0.5m ile 1.5m arası) değiştirilebilir bir atış çapına sahiptir.

Şimdi sıra alanda doğru ürünleri seçmeye geldi. Aşağıdaki fotoda örnek krokisini çizdiğimiz bahçemizin spring ve diğer sulama başlıkları yerleşimi yapılmıştır. Çizimi tekrar inceleyerek yazımıza devam edelim. Öncelikle daha önce bahçemizi alanlara ayırmıştık. Burada yerleşimde görüldüğü gibi Alan-D kısmında rotor springler kullanılmıştır. Çünkü geniş ve düz bir alandır. Alan-F bölgesinde ise çalılar ve ağaçlarımız mevcuttu. Burada da "s" şeklinde görüldüğü gibi damlama sulama sistemi kullanılmıştır.

Alan-E de ise dar alanlar için özel üretilmiş nozullu sprey springler kullanılmıştır. Alan-A/B/C de ise sprey sprink başlıklar kullanılmıştır.


Yazımızın devamı için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız:


https://www.dartpeyzaj.net/post/otomati%CC%87k-sulama-si%CC%87stemi%CC%87-projesi%CC%87-nasil-%C3%A7i%CC%87zi%CC%87li%CC%87r-7Bir sonraki yazımızda ise spring başlıklarının nasıl yerleştirildiğini öğreneceğiz. İyi çalışmalar.

312 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
BİZE ULAŞIN

Merkez ofis: Mehmet Akif Ersoy M. 274. sokak no: 1B/80 Wings Ankara Plaza Yenimahalle/ANKARA

Fidanlığımız: Serhat Mahallesi M.Zahit Kotku Caddesi 41/1  Yenimahalle/ANKARA

Atölyemiz: Keresteciler San.Sitesi Keresteciler Bulvarı No:4 Saray / Kazan / ANKARA

GSM : +90 534 798 91 34    Peyzaj Mimarı Mehmet KONCA

Tel : 0312 504 81 13  Mail: dartpeyzaj@gmail.com

  • YouTube
  • Twitter
  • Instagram

© 2015 Dart Peyzaj proje&uygulama  Dart İnşaat Peyzaj İthalat İhracat LTD. ŞTİ.