PEYZAJ PROJELERİMİZ /2020

Kısaca bir peyzaj projesi tasarımının gerçekleşme hikayesinden bahsedecek olursak, ilk olarak her inşaat ve peyzaj uygulama işinde olduğu gibi her şey müşteri arzu ve istekleri ile başlar. Bu arzu ve istekler peyzaj mimarisinde işlevsel kaygılardan olabileceği gibi estetik kaygılardan da oluşabilir. Akabinde müşteri peyzaj proje firmaları arasında bir çözüm ortağı bulur. Budan sonra müşteri istekleri doğrultusunda alan ziyaretleri yapılarak survey çalışmaları hazırlanır. Bu çalışmalarda ölçeğin büyüklük ve küçüklüğüyle orantılı olarak sosyal etkilerden tutun çevresel etkilere kadar alanın analizleri yapılır. Daha sonra avan projeler hazırlanarak müşteri ile ortak bir tasarımsal noktada buluşulur. Bunu yaparken 3d sunum, sketch ve animasyonlardan faydalanılır. Daha sonra ise kesin peyzaj projeleri çizilerek bitkisel peyzaj uygulama projeleri ve yapısal peyzaj uygulama projeleri oluşturulur. Bunun yanında çevre aydınlatma projesi, peyzaj sulama projesi (otomatik sulama projesi), donatı projeleri oluşturulur. Daha sonrasında ise bu bir kamu projesi ise peyzaj ihale dosyaları ve teknik şartnameleri oluşturulur.

Adore Mobilya Grubu Konya Yolu- Balgat /ANKARA Toplu Konut Projesi Konsept Çalışması: Yapısal peyzaj, bitkisel peyzaj, otomatik sulama, drenaj ve çevre aydınlatma projelerini içerir. Projesini tamamladığımız bu çalışmanın uygulamasına 2019 yılı sonbaharında Ankara peyzaj döneminde başlayacağız.

İstanbul Reform Life Peyzaj Konsept Projesi : Peyzaj konsept projesini oluşturduğumuz Reform Life Konutları için peyzaj uygulaması görüşmelerimiz devam etmektedir. Uygun görüldüğü taktirde peyzaj uygulamaya İstanbul Avrupa Yakası peyzaj döneminde başlanacaktır.

Balıkesir Ayvalık Toplu Konut Peyzaj Konsept Projesi : Peyzaj konsept projesini oluşturduğumuz Balıkesir Ayvalık Toplu Konut Projesi için peyzaj uygulaması görüşmelerimiz devam etmektedir. 

Kuzgun Sok. Ankara Kentsel Dönüşüm Peyzaj Konsept Projesi

BİZE ULAŞIN

Merkez ofis: Mehmet Akif Ersoy M. 274. sokak no: 1B/80 Wings Ankara Plaza Yenimahalle/ANKARA

Fidanlığımız: Serhat Mahallesi M.Zahit Kotku Caddesi 41/1  Yenimahalle/ANKARA

Atölyemiz: Keresteciler San.Sitesi Keresteciler Bulvarı No:4 Saray / Kazan / ANKARA

GMS : +90 534 798 91 34    Peyzaj Mimarı Mehmet KONCA

Tel : 0312 504 81 13  Mail: dartpeyzaj@gmail.com

  • YouTube
  • Twitter
  • Instagram

© 2015 Dart Peyzaj proje&uygulama  Dart İnşaat Peyzaj İthalat İhracat LTD. ŞTİ.